Şifreyi yenile

Arama sonuçlarınız
20/02/2021

Popüler Plajlar

Popüler Plajlar yazımızda Türkiye’nin İncisi Fethiye’nin en güzel plajlarını listeledik..

KAPUTAŞ PLAJI

Kaputaş Plajı, Antalya ilinin Kaş’a bağlı Kalkan bölgesinde yer almaktadır. Kaş’a 20 kilometre, Kalkan’a 7 kilometre, Dalaman Havalimanı’na 127 kilometre uzaklıkta Kanyon ağzı diye adlandırılan bölgede bulunmaktadır. Bu eşsiz plajı şimdi biraz abartalım! Ama gerçekten abartılacak kadar muazzam! Dalgaların kıyıya vuran sesi, iki tarafı korunaklı olması ve dağdan gelen tatlı su ile karışıp turkuaz mavisi renge dönüşen bu denizi görmeye ne dersiniz? Dağ ve kanyonlardan gelen buz gibi sular plajın kumlarının altından Akdeniz’e süzülmektedir.
Yaz dönemlerinde günde yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret ettiği bu plaja anayoldan ulaşmak için 187 basamak aşağı inmeniz gerekmektedir. Bu yüzden birçok insan plaja inmekten vazgeçip kuşbakışı Kaputaş Plajı’nı fotoğraflandırmaktadır.

KARAOT PLAJI

Sessiz,sakin,huzur dolu bir tatil arıyorsanız bu plaj tam olarak size göre! Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Karaot Plajı tatilseverlerin yeni adresi. Fethiye merkeze uzaklığı yaklaşık 15 kilometredir. Sit alanı içerisinde bulunan bu plaj yeşil ve mavinin tonları ile adeta bir tablo gibi! Ayrıca plajın etrafında bulunan narenciye bahçelerinden gelen portakal, limon ve mandalina kokusu size eşlik edecek. Kumsalın batısında yer alan Akgöl tatlı su çevresinde hem sığla ağaçları, hem narenciye bahçesi hem de sazlıklar bulunmaktadır. Deniz seviyesi olarak oldukça sığdır. Bu yüzden yüzme bilmeyenler ve çocuklar için oldukça idealdir. Suyun temziliği ise cam gibi parlak, akvaryum gibi canlıdır. Akvaryum? Evet, yüzerken çok farklı deniz canlısı görmeniz mümkündür. Ancak sahilde yaşayan caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlaması ve korunması sebebi her yere şezlong, şemsiye koymanız münkün değil. Tatil yaparken bir başka canlıyı da düşünmek bencilce olmasa gerek! İyi tatiller..

Kategori: Güncel Bilgiler
Paylaş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.