Şifreyi yenile

Arama sonuçlarınız
22/12/2021

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

 Ölüdeniz Yamaç Paraşütü 

Yamaç Paraşütü denilince akla ilk gelen, en gözde ve en bilindik lokasyon Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Ölüdeniz Babadağ bölgesidir. Adrenalin dolu bu aktivite, hem tatilinizi hareketlendirecek hem de size nefes kesici bir deneyim sunacaktır. Henüz bu aktiviteyi yapmadıysanız ve yapmayı düşünüyorsanız sizlere Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü hakkında bize sıkça sorulan soruları aşağıda sunmaktayız.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kaç Metredir?

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan ve yamaç paraşütü ile ünlü olan Babadağ 1950 metre yüksekliğindedir. Babadağ Tandem yamaç paraşütü uçuşlarında 1700 ve 1200 metrede bulunan iki adet piste sahiptir. Genellikle 1700 metrede bulunan pistten uçuş yapılmaktadır.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütünü Kimler Yapabilir? Yamaç Paraşütü İçin Herhangi Bir Sağlık Gerekçesi Var Mıdır?

Ölüdeniz yamaç paraşütü, 6 ile 84 yaş aralığında olan, kalp rahatsızlığı olmayan ve 100 kilo sınırını aşmayan herkesin katılabileceği bir aktivitedir.

Yamaç Paraşütünü Gerçekleştirmek İçin Yanıma Ne Almalıyım?

Babadağ’a paraşüt pistine çıkarken yanınıza pet şişe su ve güneş gözlüğü almalısınız.

Yamaç Paraşütü Gerçekleştirirken Ne Giymeliyim?

Yamaç paraşütü yaparken rahat edebileceğiniz sağlam bir çift spor ayakkabı ve rahat kıyafetler tercih etmelisiniz. Yaz sonu veya yaz başı ise havanın serin olmasından dolayı yanınıza mont almanızı ve uzun pantolon giymenizi tavsiye etmekteyiz.

Havada Uçuş Esnasında Ne Kadar Süre Kalacağım?

Babadağ yamaç paraşütü yaparken hava koşullarına bağlı olarak minimum 25 dakika, ortalama 35-40 dakika havada kalacaksınız! Uygun şartlar sağlandığı sürece yanınızda bulunan pilotunuz bu süreyi daha uzun süre tutmak için gayret etmektedir.

Yamaç Paraşütü Aktivitesinde Uçuş İçin Herhangi Bir Deneyime İhtiyacım Var Mı?

Babadağ paraşüt alanına geldikten sonra pilotunuzla uçuş hakkında konuşacağınız için ekstra herhangi bir deneyime ihtiyacınız yoktur. Paraşüt pistinde sadece birkaç adım koştuktan sonra pilotunuz ile birlikte keyifli bir uçuş yolcuğunuz başlayacaktır.

Yamaç Paraşütünde Uçuş Bittikten Sonra Nereye İnmektedir?

Paraşütünüz Babadağ uçuş pistinden başlayıp havada süzülerek Ölüdeniz Sahile inmektedir.

Yamaç Paraşütü Kapasitesi Kaç Kişiliktir?

Paraşüt kapasitesi pilotunuz ve siz ile birlikte toplam çift kişiliktir.

Yamaç Paraşütünü Kimler Tercih Etmektedir?

Babadağ Yamaç paraşütü aktivitesi için dünyanın dört bir yanından her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçi sadece yamaç paraşütü yapmak için bile Muğla, Fethiye, Ölüdeniz’ e gelmektedir.

Yamaç Paraşütü Yaparken Oluşabilecek Kaza Riski Nedir?

Gelen misafirler paraşüt ile atlamak için sertifikaları bulunan ve tek başına atlayış yapan misafirlerdir. Bazılarının Babadağ’dan daha önce yamaç paraşütü için atlayış yapmamış olmasından ve hava koşulları hakkında yeterli tecrübesi olmamasından dolayı nadiren de olsa paraşüt kazaları maalesef meydana gelmektedir. Ancak yamaç paraşütü yaparken yanınızda sizinle beraber paraşüt ile uçuş aktivitesini gerçekleştirmenize yardımcı olarak tecrübeli pilotlarımızın bulunacağını unutmayın. Böylelikle Babadağ yamaç paraşütünü yaparken korkmanıza veya endişelenmenize gerek yoktur.

Not: Tatil Asya en iyi Ölüdeniz yamaç paraşütü firmaları ile çalışmaktadır.

Babadağ Paraşüt Pistine Ne Kadar Sürede Çıkılır?

Babadağ paraşüt pistine ulaşmak için Ölüdeniz Plajı kalkış noktasından transfer aracı ile dağ manzarası ve Fethiye’ye ait endemik bitkilerin olduğu, dağ ve oksijen kokulu nefes kesici Fethiye manzaralarına sahip yol, ortalama 45 dakika sürmektedir.

Yamaç Paraşütü Kalkış Noktası ve Uçuş Seansları Nelerdir?

Babadağ yamaç paraşütü aktivitesine Fethiye merkezden, Çalış, Ovacık, Hisarönü ve Ölüdeniz bölgesinden katılabilirsiniz. Günlük 5 farklı saatte uçuş yapılmaktadır.
( 08.30, 10.30, 13.30, 15.30, 17.00 )
Alınış saatleri ise otel bölgelerine göre farklılık göstermektedir. Rezervasyonunuzu yaptıktan hemen sonra alınış saati için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İletişim numarası 0536 460 38 48

Babadağ Yamaç Paraşütü Uçuş Sezonu Ne Zamandır?

Fethiye Ölüdeniz  yamaç paraşütü sezonumuz hava şartlarının uygun olması koşulu ile 12 ay boyunca yapma imkanınız var.

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü 2021 Fiyatlarını Nerden Öğrenebilirim?

Tatil Asya olarak siz değerli misafirlerimize 2021 yılında yamaç paraşütü fiyatları için en iyi ve en uygun fiyatları sunmaktayız. Fiyatlarımız sezonlara göre farklılık göstermektedir. Yamaç paraşütü 2021 güncel fiyat için rezervasyon yapacak olduğunuz tarihi aşağıda bulunan rezervasyon formundan doldurarak görmenizi tavsiye ediyorum.

Babadağ Yamaç Paraşütü Yolculuk Detayı Nedir?

Rezervasyon yaptıktan sonra size vermiş olduğumuz alınış saatinde transfer aracımız sizi otelinizden alacaktır. – Alınış saatinden 10 dakika önce rezervasyon lokasyonunuzda bulunmalısınız. Aynı zamanda alınış saatiniz 10 dakikayı geçerse bizimle hemen iletişime geçiniz. Otellerden misafirlerimizin yamaç paraşütü için toplaması bittikten sonra Babadağ’a 30-35 dakikalık yolculuk ile ulaşılmaktadır.

Babadağ Yamaç Paraşütü Uçuş Detayları Nelerdir?

Uçuş öncesinde pistte pilotumuz tarafından hava şartları kontrol edildikten sonra uçuş gerçekleşmektedir. Uçuş genellikle 1700 metreden gerçekleştirilmektedir. Havada kalış süreniz yaklaşık 35-45 dakika arası sürmektedir. Yamaç paraşütü aktivitesi Ölüdeniz Plajı’na iniş yaparak son bulmaktadır.

Gün İçerisinde Ne Zaman Uçuş Gerçekleştirebilirim?

Yukarıda belirtilen yamaç paraşütü uçuş seansları doğrultusunda 08:30 dan itibaren, güneşin batmasına 30 dakika kalaya kadar gün içerisinde toplam 5 seans olmak üzere uçuş seanslarına göre istediğiniz saatte uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Aktivitesinin Fotoğraf ve Videolarını Kimden Alabilirim?

Yapmış olduğunuz yamaç paraşütünün mükemmel manzaraya sahip fotoğraf ve videolarını almak isteyen misafirlerimiz paraşüt pilotumuzdan ekstra ücret karşılığında temin edebilmektedirler.

Kategori: Güncel Bilgiler
Paylaş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.