Şifreyi yenile

Rezervasyon İptal ve İade Koşulları

07/12/2022 ile DOLULUK

REZERVASYON İPTAL KOŞULLARI

* Rezervasyon iptalinin mail ya da fax yolu ile bildirilmesi gerekmektedir.

*Rezervasyonun onaylanmasını takip eden 24 saat içerisinde İPTAL gerçekleşirse ziyaretçi ödemiş olduğu kaporayı koşulsuz iade alır. (Giriş tarihi en erken 14 gün içerisindeki olan rezervasyonlarda geçerli değildir.)

* Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 30 gün veya daha uzun süre önce gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır.

Eğer ödemiş olduğu kapora %35’ten fazla ise arada oluşan farkı geri alabilecektir eğer %35’ten daha az ön ödeme yapıldıysa zirayetçi arada oluşan farkı ödemekle yükümlüdür.

* Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 8-29 gün kadar öncesi gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %50’sini ödemek zorundadır.

*Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 0-7 gün kadar öncesi gerçekleşirse veya ziyaretçi konaklama tesisine giriş yapmazsa toplam seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

* ZİYARETÇİ’nin işbu sözleşmeden kaynaklanan tazminat ödemesini yapmadığı durumlarda, bu ücretler TATİL ASYA tarafından İhtarname yada İcra takibi vasıtası ile yasal olarak ZİYARETÇİ‘den talep edilir.

Bu gibi durumlarda doğabilecek tüm masraflar (Avukat, noter, icra ve dosya masrafları vs…

ödenecek ücrete ilaveten ZİYARETÇİ‘den talep edilmektedir

İSTİSNAİ DURUMLAR:

* Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen sağlık riskleri, salgın hastalıklar savaş, savaş tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler veya rezervasyon sahibinin 1. derece yakın ailesinde vefat gibi durumlarda gerekli belgeler firmamıza sunulduğu takdirde rezervasyon için ödenmiş olan ön ödeme farklı bir rezervasyonda kullanılmak üzere açığa alınır ve yeni yapılacak olan rezervasyonun toplam tutarından düşülerek işlem yapılır.

CAYMA HAKKI:

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48 inci ve 84 üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesi’nin (g) bendi uyarınca, Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

 

Rezervasyon iptalinde paramı iade alabilir miyim?

 

TATİL ASYA konuklarına iptal güvencesi sunmaktadır. Rezervasyonun onaylanmasını takip eden 24 saat içerisinde iptal gerçekleşirse ziyaretçi ödemiş olduğu kaporayı koşulsuz iade alabilmektedir. Ayrıca birinci derece yakının vefatı, salgın, savaş, terör olayları gibi istisnai durumlarda da rezervasyon için ödenmiş olan ön ödeme farklı bir rezervasyonda kullanılmak üzere açığa alınmaktadır. Daha ayrıntılı rezervasyon iptal koşulları için lütfen  tıklayınız.